Łysienie (nadmierne wypadanie włosów) to objaw chorobowy polegający na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Może występować na części głowy, jak i całej jej powierzchni. W przypadku kobiet najczęściej dochodzi do nadmiernego przerzedzania się włosów, podczas gdy u mężczyzn, na skutek zmian hormonalnych, najbardziej powszechnym zaburzeniem jest łysienie androgenowe. Czasami dotyczy ono także kobiet. Stosuje się wówczas zarówno leki doustne, jak i miejscowe.
Jedną z najbardziej popularnych metod mających na celu leczenie łysienia jest podanie w skórę głowy osocza bogatopłytkowego za pomocą mezoterapii igłowej. Zabieg ten przynosi szybkie i zadowalające efekty – wypadanie włosów zostaje zatrzymane/ograniczone, a co za tym idzie również sam proces łysienia. Skoncentrowane osocze bogatopłytkowe zawiera proteiny i czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje proces odrastania włosów. Wpływa również korzystnie na tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia skóry głowy.
W celu leczenia łysienia można wykonywać również zabieg z użyciem fibryny bogatopłtkowej. Od zwykłego osocza różni się tym, że zawiera dodatkowo komórki macierzyste powodujące odbudowę i regenerację uszkodzonych mieszków. Fibryna wykazuje niezwykle silne zdolności regeneracyjne: wzmacnia cebulki włosów, aktywuje ich wzrost i zwiększa liczebność komórek naskórka, pobudzając przy tym mikrokrążenie. Leczenie łysienia osoczem lub fibryną bogatopłytkową jest naturalną i bezpieczną metodą ze względu na wykorzystanie własnych substancji, występujących w organizmie człowieka.
Zabiegi leczenia łysienia z zastosowaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej przebiegają tak samo. W pierwszej kolejności pobrana zostaje krew od pacjenta. Następnie próbki z krwią umieszczane są w specjalnej wirówce, gdzie podczas wirowania dochodzi do stopniowego odseparowania frakcji preparatu. Uzyskane w ten sposób osocze lub fibrynę podaje się za pomocą cienkiej igły w najbardziej problematycznych miejscach na skórze głowy. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego też zaleca się wypicie w ciągu doby poprzedzającej zabieg nawet 2 litrów wody.
Wskazania do zabiegu leczenia łysienia:
– nadmierne wypadanie włosów
– osłabienie i ścieńczenie włosów
– pogłębiające się zakola
– przerzedzenie włosów w obszarze ciemieniowym
– łysienie plackowate
– łysienie androgenowe
– poprawa gęstości i wyglądu włosów
– profilaktyka mająca na celu zapobieganie wypadaniu włosów
Przez pierwsze kilka dni skóra głowy może być nieco bolesna lub wrażliwa na dotyk. Miejsca wkłuć pokryją drobne strupki. Po wykonaniu zabiegu nie należy myć włosów tego samego dnia. Przez 2-3 dni po zabiegu zalecane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, sauny i solarium. Dla poprawy efektów leczenia łysienia warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Aby uzyskać optymalne efekty, zalecane jest wykonanie serii 6 zabiegów na leczenie łysienia – na początku raz w miesiącu, a później, gdy włosy odrosną, raz na trzy miesiące. Pierwsze efekty terapii można zauważyć po około 3 miesiącach od wykonania serii zabiegowej, jednak u niektórych osób okres ten może potrwać nawet do pół roku.
Czas zabiegu: 30 min.
Znieczulenie: nie
Obszar: skóra głowy
cena: > kliknij tutaj
Zobacz również: biostymulatory tkankowe, fibryna i osocze bogatopłytkowe, hialuronidaza, peelingi chemiczne, wolumetria twarzy